Houpačka zahradní

Kdysi jsme si koupili velkou zahradu. Jezdili jsme na ní o víkendech, i o prázdninách. Práce všude, kam se podíváte… Pojednou - náš, tehdy tříletý synek, zatoužil po houpačce.

dětska houpačka

Bohužel, na tehdejším trhu, byl ke koupi jenom jeden typ houpačky pro děti. Taková obyčejná dřevěná ohrádka, visící na lanech. Vyráběla se po mnoho let - a vypadala pořád stejně. Náš děda, jen tak něco nevyhodil, a tak jsme jednu takovou našli na jeho půdě. Natřeli jsme ji různými veselými barvami. Nakonec vypadala lépe, než ta, co byla k dostání v prodejně… Synek z ní měl ohromnou radost. A tak jsme tu naší barevnou dětskou houpačku zavěsili na silnější tyč. Potom jsme chodili po zahradě a hledali dva vhodné stromy, mezi které ta tyč půjde dát. Docela to byl problém, protože tehdy tam byly jen velké ovocné stromy, a ty byly dost daleko od sebe. Naštěstí tam byly i dvě slivoně (blumy), které jediné byly zasazeny k sobě blíže - nejspíš, aby mohlo dojít k jejich opylování. A tak, po několik dalších let, jsme měli radost nejen z chutných plodů těchto stromků. Houpy-hou, houpy-hou...

 

Při dnešní nabídce trhu by to již nebyl žádný problém. K dostání jsou různé typy i různé sestavy houpaček pro děti. Pokud nechcete nějakou maxi sestavu, určenou pro veřejná hřiště, či školky, ale menší sestavu vhodnou na zahradu - můžete si dětskou houpačku sestavit i sami. Tyto houpačky se dodávají ve skladných krabicích, v komponentech, a většinou s velice dobře zpracovaným návodem na jejich sestavení. Průměrně šikovný člověk si je tak může sestavit bez problému sám.


Dnes už nemusíte hledat dva vhodné stromy, mezi které byste houpačku zavěsili, dodávají se totiž i s konstrukcemi, do kterých se houpačky zavěšují.

 

Houpačky pro děti jsou vyrobeny z různých moderních materiálů. Nosné konstrukce většinou bývají vyrobeny z kovu, nebo z masivního dřeva, které je ošetřené proti škůdcům.  Sedátka či sedačky mohou být z různě barevných plastů, nebo ze dřeva. Některé sedačky mají i měkké polstrování. Většina závěsů dětských houpaček je vyrobena z pevných lan.

Jsou i houpačky z pevné textilie, navléknuté do provazů a zavěšené do menší a silnější tyče. Dále jsou i houpačky ze síťoviny.  Závěsné sítě jsou z různých lan, i barevných.

Existují i různé houpací kruhy, kde se děti nohou houpat jak v sedě, tak i v leže. Houpačky z plastu bývají pro nejmenší děti. Dají se koupit i různě nastavitelné plastové sedačky. Ba, dokonce i přenosná plastová houpačka - houpací lehátko s měkkým polstrováním. Také pro ty nejmenší děti.

Námi zmíněné druhy jsou jen součástí další nabídky současného trhu. A tak je dnes opravdu z čeho vybírat stačí kliknout na kategorii Houpačky.

 

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Seznam článků

Zahradní posezení
Zahradní posezení

 Jak vybavit svou zahradu posezením nejen pro relax.  

Venkovní posezení na dřevě
Venkovní posezení na dřevě

Pořádáte párty nebo chcete třeba pozvat vzdálené příbuzné na poklidné barbecue grilování. Ať tak či tak, skládací zahradní židle se budou...

Léto v ratanu
Léto v ratanu

Vybíráte-li nábytek k pohodlnému sezení na balkoně, terase či zahradě, jistě jste narazili také na materiál zvaný ratan.

Vybíráme zahradní nábytek
Vybíráme zahradní nábytek

Z jakého materiálu ten venkovní zahradní nábytek budeme chtít?  Z plastu, z kovu, nebo ze dřeva? Bude se sem hodit? Jaké má výhody?  

Zahradní párty stany
Zahradní párty stany

Zahradní párty stan Vám poskytne stín v létě a na podzim umožní pořádat různé akce.

Řekla ANO u zahradního setu
Řekla ANO u zahradního setu

 Přestože zahradní sety nebude tou nejdůležitější součástí vašeho svatebního dne, je dobré myslet dopředu i na ně. Pohodlí vás i hostů totiž může zásadně vylepšit zážitek z celé...

Vánoční osvětlení a řetězy
Vánoční osvětlení a řetězy

Vyberte si Vánoční osvětlení dle vaší potřeby. 

Vánoční LED osvětlení
Vánoční LED osvětlení

Dnes si můžete koupit barevné vánoční led osvětlení dlouhé až 60 metrů

Vánoční osvětlení
Vánoční osvětlení

Dnes se již nemusíme za nákupem vánočních dekorací nikam trmácet. Všechny tyto moderní a krásné světelné zdroje si v dnešní době můžeme v klidu a v pohodlí domova vybrat i pořídit velice snadno a rychle - a to...

Rozsvícení vánočních stromků
Rozsvícení vánočních stromků

Je konec listopadu. Počasí je zatím velmi různorodé. Předpověď už ale hlásá i mrazíky. Ve městech začínají vánoční trhy. Naše větší města si vánoční výzdobu z části...