Jak si vytvořit zahradu snů?

Prohlížíte si katalogy krásných zahrad a toužíte mít také u domu místo odpočinku, kam můžete pustit děti si hrát, nebo si lehnout do některého z pohodlných křesel ze zahradního setu a odpočinout? Pojďme se podívat na postup, jak krásné relaxační zahrady dosáhnout.

Výběr pozemku

Málokdo z nás si kupuje dům jen podle zahrady, přesto může být pozemek či přilehlá zahrádka důležitým parametrem výběru domu. Kus zelené plochy je totiž výhodný hned z několika důvodů. Ať už toužíte po vlastnoručně vypěstovaných rajčatech, nebo chcete, aby si vaše děti měly kde hrát, budete potřebovat zahradu. A proč si ji rovnou neudělat tak, aby se vám líbila?

Rozmyšlení účelu

Je zřejmé, že nelze mít v životě všechno. A to platí i pro zahradu. Přestože chápeme, že byste jistě chtěli mít na zahradě všechny květiny světa a desítky zahradních setů, abyste si mohli vždy vybrat podle náladu, doporučujeme zahradu nějakým způsobem zaměřit. Pokud má být pro děti, bude vhodné zvolit jednak bezpečné upravení flóry (minimum rostlin s trny apod.), ale je třeba myslet také na zahradní nábytek, resp. zahradní sety, které do zahrady umístíte. K dětem se bude jistě dobře hodit klasický dřevěný set, na kterém mohou mít rozloženou například výtvarnou dílnu plnou barev a obrázků.

Realizace

Zahrada má tu výhodu, že na ní lze většinu věcí upravit svépomoci. Od sekání trávníku, přes péči o pozemek plný chutné zeleniny, až po výrobu dětského pískoviště. Přesto některé věci zatím sami příliš nezvládáme, například výroba zahradního setu je práce vpravdě složitější, a proto vám doporučujeme vybrat si některý z již vyrobených zahradních setů, například na webu www.aaazahrada.cz.

Seznam článků

Vánoční LED osvětlení
Vánoční LED osvětlení

Dnes si můžete koupit barevné vánoční led osvětlení dlouhé až 60 metrů

Řekla ANO u zahradního setu
Řekla ANO u zahradního setu

 Přestože zahradní sety nebude tou nejdůležitější součástí vašeho svatebního dne, je dobré myslet dopředu i na ně. Pohodlí vás i hostů totiž může zásadně vylepšit zážitek z celé...

Vybíráme zahradní nábytek
Vybíráme zahradní nábytek

Z jakého materiálu ten venkovní zahradní nábytek budeme chtít?  Z plastu, z kovu, nebo ze dřeva? Bude se sem hodit? Jaké má výhody?  

4 knižní tipy na nedělní relax
4 knižní tipy na nedělní relax

Usazeni do své oblíbené zahradní kovové židle otvíráte stránky plné napětí, otázek a hrdinství. A vše čtené je napsáno dle skutečného...

Léto v ratanu
Léto v ratanu

Vybíráte-li nábytek k pohodlnému sezení na balkoně, terase či zahradě, jistě jste narazili také na materiál zvaný ratan.

Nůžkový stan 3x3
Nůžkový stan 3x3

Ideální do slunce i do deště.

Zaposlouchejte se do alternativy v zahradním setu
Zaposlouchejte se do alternativy v zahradním setu

Do romantické zahrady plné květin stačí doplnit jediné – set zahradního nábytku.

Vánočně ozdobený věneček
Vánočně ozdobený věneček

Ozdoby této vánoční dekorace kupodivu docela pěkné, i přesto, že použité materiály byly dosti různorodé.

Zahradní nábytek na chalupu
Zahradní nábytek na chalupu

Náš první zahradní nábytek byl dřevěný. Byly to velké špalky z pořezaného ořechu, které jsme rozmístili kolem ohniště.

Venkovní posezení na dřevě
Venkovní posezení na dřevě

Pořádáte párty nebo chcete třeba pozvat vzdálené příbuzné na poklidné barbecue grilování. Ať tak či tak, skládací zahradní židle se budou...