Sekání trávy

Se začínajícím jarem začala opět růst tráva a hodně lidí začalo vytahovat svoje sekačky. Pojďme se podívat na několik způsobů, jak a čím sekat trávu.

Sekání trávníku na dvorku

Na sekání trávníku na dvorku je ideální elektrická sekačka na trávu. Velkou výhodou elektrické sekačky na trávu je, že se o ni, kromě čištění a broušení nože, nemusíte starat.

K sekačce je vhodné mít i sběrný koš na trávu, kam padá posekaná tráva. Posekanou trávu můžete vysypat na kompost nebo do bio odpadu (hnědá popelnice). Klasická elektrická sekačka na trávu je velmi jednoduchá. Má motor, který točí kovovým nožem vespod, který seká trávu a odhazuje jí do koše. Výšku trávy určuje nastavení výšky kol sekačky. Každá sekačka může mít trochu jiný systém na zvedání výšky sekání, ale většinou se výška ovlivňuje přímo zavěšením kol. Klasickou sekačku na trávu si můžete koupit zde.

Při sekání trávníku na dvorku ovšem většinou nezvládneme posekat trávu na krajích

a v rozích. K tomu je vynikající elektrická strunová sekačka. Se strunovou sekačkou nádherně dosekáte rohy a kraje. Strunová elektrická sekačka není moc vhodná na sekání větších ploch. Sekačka má malý elektrický motorek, který pohání naviják s plastovou strunou, kterým sekáte. Plastová struna nepoškodí roh obrubníku. Pouze pokud se utrhne, vypnete sekačku, pootočíte navijákem, abyste vytáhli strunu na správnou velikost a pokračujete v sekání. Podívejte se na strunové sekačky, které máme v nabídce.

Sekání trávy na zahradě

Pokud máte větší zahradu, oceníte na sekání benzínovou sekačku s náhonem. Benzínová sekačka má také několik výhod. Motor je silnější, díky tomu může mít náhon, který sekačku tlačí za vás dopředu. , Pokud budete sekat větší plochu, díky náhonu u benzínové sekačky se tak neunavíte a silný motor zajistí  větší záběr při sekání. Benzínová sekačka ovšem nezvládne náročnější terén, tím je myšlen náklon. Benzínovou sekačku si u nás můžete zakoupit zde.

Sekání trávy motorovou kosou či křovinořezem

Pokud máte na zahradě svah, terasy a podobně, budete potřebovat motorovou kosu.  Sekáte-li na zahradě  jednou za delší dobu a rostou vám tam i keře či nechtěné výhonky mladých stromků, budete potřebovat spíše křovinořez. Motorová kosa a křovinořez vypadají stejně, jen motorová kosa má pouze naviják se strunou a sekáte tak  za pomocí struny, oproti tomu křovinořez umožňuje sekat jak strunou tak i železným nožem. Oba přístroje si připnete na tělo popruhy, nastartujete motor, vezmete si ochranné brýle a kvalitní boty a jdete sekat. Sekání motorovou kosou i křovinořezem je nebezpečné neboť je  možnost seknutí do boty či odlétnutí kousků posekané trávy, které vás mohou zasáhnout do oka. Je třeba používat ochranné pomůcky jako například brýle. Kupte si křovinořez či motorovou kosu zde.

Pokud chcete při sekání trávy získat fyzičku, je tu jedna ideální možnost. Naučte se sekat trávu pomocí ruční kosy. Nechte si od nějakého pamětníka ukázat základy, jak držet kosu při sekání a hurá na to. Pokud chcete sekat ruční kosou, musíte vstát brzy ráno, aby tráva byla ještě mokrá od rosy, lépe se pak seká.

 

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Seznam článků

Zahradní posezení
Zahradní posezení

 Jak vybavit svou zahradu posezením nejen pro relax.  

Venkovní posezení na dřevě
Venkovní posezení na dřevě

Pořádáte párty nebo chcete třeba pozvat vzdálené příbuzné na poklidné barbecue grilování. Ať tak či tak, skládací zahradní židle se budou...

Léto v ratanu
Léto v ratanu

Vybíráte-li nábytek k pohodlnému sezení na balkoně, terase či zahradě, jistě jste narazili také na materiál zvaný ratan.

Vybíráme zahradní nábytek
Vybíráme zahradní nábytek

Z jakého materiálu ten venkovní zahradní nábytek budeme chtít?  Z plastu, z kovu, nebo ze dřeva? Bude se sem hodit? Jaké má výhody?  

Zahradní párty stany
Zahradní párty stany

Zahradní párty stan Vám poskytne stín v létě a na podzim umožní pořádat různé akce.

Řekla ANO u zahradního setu
Řekla ANO u zahradního setu

 Přestože zahradní sety nebude tou nejdůležitější součástí vašeho svatebního dne, je dobré myslet dopředu i na ně. Pohodlí vás i hostů totiž může zásadně vylepšit zážitek z celé...

Vánoční osvětlení a řetězy
Vánoční osvětlení a řetězy

Vyberte si Vánoční osvětlení dle vaší potřeby. 

Vánoční LED osvětlení
Vánoční LED osvětlení

Dnes si můžete koupit barevné vánoční led osvětlení dlouhé až 60 metrů

Vánoční osvětlení
Vánoční osvětlení

Dnes se již nemusíme za nákupem vánočních dekorací nikam trmácet. Všechny tyto moderní a krásné světelné zdroje si v dnešní době můžeme v klidu a v pohodlí domova vybrat i pořídit velice snadno a rychle - a to...

Rozsvícení vánočních stromků
Rozsvícení vánočních stromků

Je konec listopadu. Počasí je zatím velmi různorodé. Předpověď už ale hlásá i mrazíky. Ve městech začínají vánoční trhy. Naše větší města si vánoční výzdobu z části...